ПЕНСИОННИТЕ ФОНДОВЕ ПРЕСКОЧИХА ТРАПА НА КРИЗАТА
Дружествата вече гледат с надежда към възможността да инвестират в облигации, емитирани от държавни банки, с които ще се финансират инфраструктурни проекти. Това ще даде сигурна доходност на осигурителните фондове, но тази доходност тепърва ще се договаря
Иван Ватахов | 25.05.2009 18:20Пенсионноосигурителните дружества са преминали през най-тежкия период на кризата и вече преодоляват регистрираната в края на 2008 г. отрицателна доходност, обяви днес членът на управителния съвет на Асоциацията на пенсионните фондове Даниела Петкова. Като отражение на глобалната финансова криза, акумулираните нетни активи в системата на допълнителното пенсионно осигуряване през 2008 г. бяха с 0,83% по-малко в сравнение с предходната 2007 година. От началото на годината обаче и особено през последните два-три месеца ситуацията се е изменила. „Миналия месец всички пенсионни фондове в България реализираха положителна доходност. Вече започна процесът на редукция на отрицателната доходност от миналата година”, обяви Даниела Петкова – член на управителния съвет на Асоциацията на пенсионните фондове.
Read whole article




