ТЕЦ-ОВЕТЕ НЕ СЕ ОТКАЗВАТ ОТ ИСКАНЕТО ЗА ОБЩА СМЕТКА
Tака дружествата ще могат да изключват парното в старите сгради за неплатени сметки. Фирмите трябва да могат да наказват некоректните си потребители, а последните да ги контролират пряко, смята шефът на асоциацията на топлофикациите Валентин Терзийски
Елена Маркова | 23.05.2009 18:25Асоциацията на топлофикационните дружества ще настоява пред бъдещото Народно събрание да се промени законовата уредба, третираща финансовите отношения между топлофикационните дружества и бита, обяви пред агенция „Фокус” Валентин Терзийски, председател на организацията. Докато отношенията между ТЕЦ-овете и абонатите на услугата им не се уредягт със закон, дружествата ще продължават да трупат дългове към държавата, а абонатите – да са все така недоволни. Според Терзийски трябва да има едно материално отговорно лице – собственикът на жилището, който да контролира, да подписва и да отговаря за всички договори за доставка и съответно заплащането и контрол на качеството на услугите, които си е поръчал.
Read whole article




