2400 ЧИНОВНИЦИ ДЪЛЖАТ 2,4 МИЛИОНА ЛЕВА НА ДЪРЖАВАТА
НАП си удържа глобите от трудовите им възнаграждения. До края на миналата година Агенцията за държавни вземания е трябвало да събира тези дългове
Bulgaria News | 24.09.2010 17:09Общо 2428 държавни служители имат над 2,4 млн. лв. задължения към държавата под формата на неплатени глоби към различни институции като КАТ, РИОКОЗ, митници, съдилища, общини и др. Анализите на НАП сочат, че най-многобройните задължения са от глоби към КАТ, но най-големите в абсолютна сума са от данъчни и митнически ревизионни актове. От понеделник НАП започва да изпраща съобщения до различните министерства и ведомства, с които да ги уведоми, че техни служители имат непокрити задължения към държавата. В тези писма ще бъде даден срок от 14 дни към служителите на съответното ведомство за доброволно плащане на задължението. Ако това не се случи и при условие, че задължението е само едно, както и ако до момента съответният държавен служител не е получавал друго съобщение, то той ще получи и персонална покана за плащане. Ако и след това недобросъвестният служител не покрие своето задължение, то от НАП обещават да си го удържат от заплатата му.
Прочети пълния текст




