СПАД ОТ 40% ПО ТОВАРНИТЕ ЖП ЛИНИИ
Снимка: news.bg
Кризата е намалила товарите в железниците с 40% от началото на годината, обясни министърът на транспорта Петър Мутафчиев.
Спирането на „Кремиковци” повлича след себе си и държавните железници, обясни министърът на транспорта Петър Мутафчиев. Стартират още два договора по Oперативна програма „Транспорт” за близо 80 млн. лева
Елена Димитрова | 25.05.2009 17:13Товарните превози в железниците са намалели с 40% от началото на годината, съобщи министърът на транспорта Петър Мутафчиев. Основната причина за драмите в държавния превозвач е спирането на металургичния комбинат „Кремиковци”, който осигуряваше около 20% от товарите на БДЖ. Не се мисли за приватизация на държавното предприятие, но вероятно няма да може да се избегнат съкращенията на нови служители, обясни министърът.
Прочети пълния текст




